2011 m. gruodžio 29 d., ketvirtadienis

Frankenstein (1931)

Universal studijos, ir vieno mano megstamiausių režisierių James Whale filmas Frankenšteinas. Žinomiausia ir turbūt geriausia Frankenšteino versija. Ant viršelio esantis Boriso Karloffo veidas tikriausiai pažįstamas kiekvienam, taip pat kaip ir frazė "It's alive, it's alive" (be to šita frazė išrinkta kaip viena geriausių kino istorijoje). Būtent šita versija, padėjo kūriniui pasiekti savo populiarumo viršūne. Kaip tik dėl šio filmo 85% žmonių nežino, kad monstro vardas nėra Frankenšteinas, mokslų daktaras pavarde Frankenšteinas sukūrė montrą, kuris buvo toks pasibaisėtinas, kad jam net nedavė vardo. Filmas jokiu būdu ne novelės ekranizacija, nes su novele turi labai mažai bendro, tai yra todėl kad filmas buvo pastatytas pagal 1920-ųjų metų teatro vaidinimą.


Filmas prasideda laidotuvių scena, vos tik visi išsiskirsto, pasirodo šį kartą jau Herdris (vardas taip pat paimtas iš vaidinimo) Frankenšteinas su savo padėjėju Fritz'u ir pradėda atkasinėti kapą, tai daroma todėl kad daktarui reikia šviežių nepažeistų smegenų savo naujam eksperimentui. Kaip turbūt žinote tas eksperimentas ir yra padaras susiūtas iš mirusių žmonių dalių. Galiausiai daktaras gauna ko norėjo ir nežinodamas, kad smegenys kurias jis ruošiasi įtaisyti padarui, yra nusikaltėlio.

Labai smagiai besižiūrintis, ir gan greit praeinantis (nors ir šiaip neilgas) filmas, vienas labiausiai patenkinančių dalykų yra stebėti monstra kai jis po truputi pradeda rodyti žmogiškas emocijas, tais momentais apima tikrai didelis pasitenkinimas. Efektų filme beveik nėra neskaitant aišku puikaus monstro veido, ir keletos sci/fi aparatų skirtų jam prikelti, kuriuos stebint ir girdint garso efektus susidaro tikrai didelis ir teigiamas įspūdis.

Taigi filmas tikrai nesenstantis, ir galintis eiti koja kojon su šiuolaikiniu kinu. Kaip sako traileris millions have been thrilled, millions are waitint to be thrilled.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Paieška